Otevírací doba: po-pá 10.00-21.00
 so + svátky  10:00 – 14:00, ne 16:00 – 20:00
Telefony:
774 221 952, 773 838 362
E-mail: gladiatorszonefitness@seznam.cz

Domů
fitness centrum Ivančice
Vertikální solárium

V našem Fitness Gladiators zone Ivančice nabízíme využití vertikálního (stojícího) solária – toto solárium je určeno hlavně pro ty zákazníky, kteří nechtějí trávit zbytečné minuty v ležících soláriích. Jeho výhodou je, že se v kratším čase skutečně opálíte, včetně ramen a světlejší barvy kůže např. na bocích a pod lopatkami, kde paprsky solária na ležení dost dobře nedosáhnou. Doporučujeme pro perfektní stejnoměrné opálení celého těla.

Opalování v soláriu je v mnoha ohledech bezpečnější než opalování na slunci, ale přesto s sebou nese určitá rizika, kterých je třeba se vyvarovat. Nabízíme Vám jednoduchá základní pravidla, jejichž dodržením výrazně přispějete k zajištění zdravého a bezpečného opálení.

Jak se bezpečně opálit

 • Dodržujte maximální doporučené opalovací časy, intervaly mezi opalováním dle doporučeného opalovacího programu s ohledem na stav a typ Vaší kůže.
 • Mezi prvním a druhým opalováním vyčkejte minimálně 48 hodin.
 • Neopalujte se ve stejný den v soláriu a na slunci (dávky UV záření se sčítají).
 • Před opalováním si odložte šperky.
 • Před opalováním je nutné se důkladně odlíčit. Nepoužívejte již několik hodin před opalováním make-up a parfémy.
 • Nepoužívejte žádné opalovací krémy s ochranným faktorem. Kosmetika pro opalování na slunci není určena k opalování v soláriu (a opačně). Doporučuje se pouze speciální solární kosmetika, která má pokožce dodat potřebnou vlhkost a vitamíny, čímž zabraňuje nadměrnému stárnutí pokožky.
 • Chraňte před ozářením citlivé části pokožky - jizvy, znaménka, tetování, genitálie.
 • Používejte ochranné brýle! Během opalování je nutné chránit si oči pomocí speciálních ochranných brýlí nebo očních ochranných fólií (Kontaktní čočky nebo sluneční brýle s UV filtrem nejsou náhradou speciálních ochranných brýlí). V případě nedodržení tohoto pravidla si vážným způsobem poškozujete zrak!!! Pokud se díváte přímo do rozsvíceného solária po dobu cca. 6 vteřin, již překračujete kritickou hranici záření, kterou snese Vaše oko. Pokud máte v rozsvíceném soláriu zavřená oční víčka, překračujete nebezpečnou dávku UV záření pro Vaše oko asi po 1 minutě.
 • Po opalování se několik hodin nesprchujte, aby nedošlo k přerušení procesu pigmentace.
 • Pokud se po opalování objeví zčervenání, mělo by být další opalování alespoň na týden zastaveno a poté zahájeno opět od počátku programu.
 • Po intenzivní opalovací kúře se doporučuje přestávka až 4 týdnů. Intenzivní opalovací kúra může probíhat např. tak, že budete chodit do solária obden celkem maximálně 10x a opalovací čas si budete postupně prodlužovat od počátečních 5 minut až do doporučeného maxima pro konkrétní fototyp kůže. Pro udržení opáleného vzhledu stačí 1 návštěva solária za 1 až 2 týdny.
 • Počet opalování za rok nemá překročit 50 až 100. Někteří dermatologové uvádějí dokonce pouze 20 návštěv v soláriu ročně! Vše je individuální a hodně záleží na fototypu Vaší pokožky, na počtu mateřských znamének apod.

Opalovací plán

Prvních 14 dní chodíme do solária obden tzn. 6 - 7 krát.

Následuje 14 - ti denní pauza.

Poté opálení udržujeme soláriem 1 krát týdně.

pro pokročilejší opálení 2 - 3 krát týdně.

Ceník SOLÁRIUM Vstupné
1 minuta 13,- Kč
Pernamentka (100 minut) 1 000,- Kč
Zapůjčení ručníku     20,- Kč
Je možné si zakoupit opalovací krémy